Mann Saga

To the Aid of Aedh

מתוך יומנו של גילנו מבית בוניסאגוס

In Deo Speramus
בימים האחרונים שהיתי לא מעט במנזר ראשן. ספרי הנזירים מכילים סודות ורזים אודות האי ותושביו. ז'אן מישל התעקש שאלך עם ליווי חמוש עד למנזר ובחזרה. בדרך כלל ליוותה אותי אגי או גאווין. עם שניהם קשה לי מאוד לדבר. אגי מדברת רק סקוטית וגאווין מדבר מנקס. עדיין, גאווין מנסה לענות לי כשאני שואל שאלות ואילו מאגי הצלחתי לקבל בעיקר נחירות של בוז- גוונים של אפור, אני מניח.

בדיוק בשל כל זאת, שמחתי כשז'אן מישל הציע ללוות אותי אתמול. השיחה הייתה נעימה וכללה בעיקר את התרשמויות שלו ממנהגי המקומיים, כשלפתע הציץ מתוך הסלעים אדם עירום, בעל רעמת תלתלים שחורה. ז'אן מישל סינן מייד כמה הערות על הברברים של האי, אולם אני זיהיתי שהאיש מבולבל בצורה שאינה אופיינית לבני המקום.

האיש דיבר אחת מהשפות הקלטיות ונדמה היה לי שאני קולט ניב אירי. הוא הזדהה כאיי קונקובר והצלחתי להבין ממנו שהוא הגיע מאירלנד במסע הזוי אותו יזמה מאגה בשם מויריגנד. כשחזרנו לאחווה זיהה אותו פרגוס והחל להשתחוות בפניו. בתחילה חשבתי שפרגוס שוב שיכור באמצע היום אלא שדי מהר התברר שהאיש הוא הנסיך איי קונקובר (Aedh Ua Conchobair)- נסיך קונכט (Connacht ) באירלנד.

מתוסכל מחוסר היכולת לדבר בצורה שוטפת עם איי, קראתי לדניאל שינסה לתרגם את דבריו. נראה שטרם הגיעי אליו, דניאל היה עסוק בזוטות, ובכל זאת לא הצלחתי להשתחרר מהתחושה שהוא חסר סבלנות כלפיי וכלפי איי כאחד.

בסופו של דבר הצלחתי להבין מדניאל שאיי שיתף פעולה מספר פעמים עם מאגוס בשם מוריגנד מסקוטלנד. מוריגנד זו הנחתה אותו לצור על טירה אנגלית בקונכט על מנת שיוכלו להשיג את "נתח האלופים" של בריקריו. ההתעסקות של מוריגנד בעסקי הארציים נראתה לי כבר חשודה, אלא שאיי המשיך ותיאר כיצד מוריגנד הוליכה אותו שולל והובילה אותו דרך רגיונס קסומים ומוזרים עד שנחת בעץ האלון העתיק שלמרגלות הר סנאפל באי מאן. בתוך כך הרחיקה מוריגנד את איי מהצבא שלו.

לאור העניינים הללו החלטתי שעליי לנסות ולתקן את שעשתה מוריגנד לפני שהעניינים באירלנד יתחממו. ניסיתי להתייעץ קודם כל עם חברי האחווה אלא שדייר לא היה בנמצא ודונאן... טוב, את דונאן אין מה לשאול. פיליפ הביע התנגדות לכל המסע וטען שמדובר בהפרה של קוד המסדר, אלא שנראה היה לי שהוא טועה- הקוד כבר הופר ויש לתקן את המעוות. הסברתי את המצב לדניאל והתשתי אותו בטיעונים עד שהסכים להתלוות אליי.

לקח לנו הרבה מאוד זמן לגלות איך נכנסים לרגיו ממנו הגיע איי. בסופו של דבר דניאל גילה מדרגות בלתי נראות סביב עץ האלון העתיק. המדרגות הובילו אותנו לרגיו מוזר ביותר שנראה כאילו תמציתו היא לא רק קסם אלא קסם מסוג הרבאם. שיחים הקיפו אותנו מכל עבר, עצים גבוהים, פרחים צבעוניים. צמח אחד אף ניסה לאחוז ברגלו של דניאל, אך הוא שיגר עצמו למרחק בטוח באמצעות כלי חפץ שבידיו (ד"א, עלי לברר באיזה חפץ מדובר).

לאחר מכן פסענו דרך חור שחור לתוך רגיו נוסף, שתמציתו אקוואם. נמר ביצות ניסה לתקוף אותנו, אולם גאווין ואגי חיסלו אותו במהירות. אני מתחיל לחבב את גאווין יותר ויותר. מצאתי שני ויס של אקוואם בעיניים של אותו חתול מסמורטט.

המסע שלנו הוביל אותנו לחוף אוקיינוס גדול. מבול ירד מהשמיים וכיסה אותנו לחלוטין במים. האוקיינוס הכה בנו בגליו בזמן שנחל עצום שטף צוק לצדנו. איי הבהיר שחייבים לטפס על הצוק. הטלתי לחש על מנת להרחיק מאתנו את המים ולמנוע מהגלים להכות בנו, וכך הסתבר שהצוק עצמו עשוי מים. בלית ברירה עלינו על הצוק בלי היכולת לבטל את המפלים ששטפו אותנו בזמן הטיפוס. בחצי הדרך למעלה מצאנו מפל פלאי שעולה כמו שהוא יורד וטיפסנו באמצעותו לפסגת הצוק. מצאנו עצמנו יוצאים מבריכה ברגיו קסום "רגיל". בעת היציאה מהרגיו אקוואם הצלחתי למצות ויס אחד של אקוואם הודות לאורה שלו.

בתוך הבריכה קיבל את פנינו פינטון הסלומון (החכם ביותר). שיחה עמו הבהירה כי איי נפל קורבן למעשה נוכלות של מטיל לחשים אחר, המלווה בפמילייר שועלי ומתחזה בדמותו למוריגנד. איי זיהה אותו כמאגוס אנגלי בשם היוסטאס.

לפני שקפצנו בחזרה לבריכה ועלינו לקונכט, פינטון הציע לי את חכמתו תמורת 4 ויס. קיבלתי את ההצעה (לא בלי חשש). החלפתי 2 ויס אקוואם ושני ויס קריאו בבלוט שלטענת פינטון יגלה לי סודות ורזים. אני מתכנן לפתוח את הבלוט בערב.

לאחר שיצאנו מהבריכה נתן לי איי שני ויס בצורת מטבעות עשויות קרן צבי בתמורה לסיוע לו. בנוסף, הציע לנו איי הרים של ויס אם רק נעזור לו לשדוד את הטירה האנגלית. סירבתי בכל תוקף, כמובן. לצד כל זאת, הסכמתי להצעתו לנוח מעט במאהל של הצבא שלו. אני רוצה למצוא את מוריגנד ולהבין מה האינטרס שלה בקרב הצבא של איי. בנוסף לכך, נראה שהיוסטאס משחק פה במשחק מסוכן ביותר. הוא מתנכל לבעלי הברית של מוריגנד ומשתמש באמצעים קסומים על מנת להתל בהם. כאילו שזה לא מספיק, נראה שכאוס פשה בקונכט בעקבות תזוזת הצבאות והיעלמו של איי. המצב הזה אינו תקין ודורש התערבות בטרם העניינים הארציים של אירלנד יגררו את מטילי הלחשים של הטרביונאל ההיבראיני לשפיכות דמים.

Comments

GurArieLivniAlcasid ArielShatil

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.