הטלת לחש ספונטני

תמצות של עמוד 81 ArMa5
בהטלת לחש ספונטני, המאגוס מטיל לחש שהוא לא מכיר את הנוסחא שלו ולכן מתבסס על צורות כלליות. כאשר מאגוס מטיל לחש ספונטני הוא יכול לבחור לוותר על נקודת תשישות או לא.

לחש ספונטני מתיש

לחש ספונטני הוא לחש מתיש כאשר המאגוס מוותר על נקודת תשישות. על מנת לחשב את ה- Casting Total של ההטלה יש להוסיף ל- Casting Score (ראו: הטלת לחש נוסחא) קוביית דחק ולחלק את התוצאה בשתיים. מתוך זה נובע שבעקרון, לחש ספונטני מתיש הוא פי 2 יותר קשה להטלה מלחש נוסחא.

לפני הטלת הלחש המאגוס צריך, כמובן, לתאר את הקסם ואת האפקט. אם הלחש לא עובד, הוא מפסיד נקודת תשישות והלחש… לא עובד.
במידה והלחש מצליח ניתן, בהצהרה מראש, ליצור גמישות מסוימת באפקט של הלחש. למשל, מאגוס רוצה לגלות קסם במקום מסוים. מדובר בלחש של Intellgo Vim. כדי לגלות קסם בדרגה ממש חזקה (50+) צריך להטיל לחש בדרגה 2 אבל כדי לגלות קסם בדרגה נמוכה יותר (מתחת ל- 15) צריך להטיל קסם בדרגה 10. השחקן מכריז שהוא רוצה לגלות האם החפץ שמולו הוא קסום באיזו שהיא צורה. הוא זורק את הקוביות ויוצא לו 5. יש לו CS של 12 ולכן התוצאה היא 8=2/(12+5). הוא יכול להעלות את דרגת הלחש לדרגה 8 (5, למעשה, כי אין דרגות בין 5 ל- 10) ועדיין להצליח. הוא לא יוכל להטיל את הלחש בעוצמה 10 ולכן קסמים בדרגות נמוכות ייעלמו מעיניו.
לחילופין, בזריקה מוצלחת מאוד ניתן לשנות את הפרמטרים של הלחש (טווח, זמן וכו’) במקום את האפקט. עוד אופציה היא פשוט להשקיע את הנקודות העודפות ב Penetration.

לחש ספונטני שאינו מתיש

אם המאגוס לא רוצה לוותר על נקודת תשישות החישוב הוא פשוט. מחלקים את ה- CS של המטיל ב-5. אין זריקת קוביה ואין סיכוי ל- botch. מדובר, כמובן, בפעולה לא פשוטה ומצד שני מאוד יעילה במקרה של קסמים בדרגה נמוכה מאוד. למעשה, זה מאפשר לכל מטיל לחשים להטיל כמעט את כל הלחשים בעלי הדרגה הנמוכה בקלות רבה מאוד יחסית.

הטלת לחש ספונטני

Mann Saga GurArieLivniAlcasid GurArieLivniAlcasid